راهنمای انتخاب تابلو دکوراتیو

تابلوهای دیواری دکوراتیو چشم را به خود جلب می کند ، فضای شما را جمع می کند و باعث می شود خانه شما جذاب تر شود. اگرچه ممکن است کار سختی به نظر برسد ، تهیه ، خرید و نصب قطعات هنری مورد علاقه شما کاملاً ارزش دارد. تابلوهای دکوراتیو نه تنها به فضای شما شخصیت می بخشد ، بلکه فضای هر اتاقی از نظر هنری ارتقا داده و همه چیز را بهم گره می زند. اگرچه هیچ قانون خاصی برای زینت بخشیدن به خانه وجود ندارد ، اما پیروی از این دستورالعمل های اساسی به شما کمک می کند تا قطعات هنری مناسب دیوار را در کاملا منحصر به فرد انتخاب کنید. بر اساس اندازه ، سبک ، رنگ ، موضوع ، الهام یا نقشه منزلتان  پیش بروید - گزینه های بی حد و حصری وجود دارند. در میان اسباب و اثاثیه دکوراسیون خانه، بعضی از لوازم، اگرچه به لحاظ اهمیت و ضرورت، کارآیی وسایل دیگر را دارا نیستند و حتی در تقسیم بندی، جزء عناصر صرفاً دکوراسیونی به حساب می آیند، ولی وجود آنها در چیدمان یک محیط، یک ضرورت دکوراسیونی بوده و در واقع آنها مکمل لوازم اصلی محسوب می شوند. 

انتخاب تابلو بر اساس محل نصب

  • اتاق نشیمن

سرگرم کننده ترین اتاق برای تزئین با تابلوهای دکوراتیو ، و بیشتر اوقات ، ترسناک ترین اتاق نشیمن است. بیشتر ما در اینجا احساس فشار زیادی می کنیم زیرا این اتاقی است که بیشتر مهمانان شما در آن تابلو ها را می بینند و اوقات خود را در آنجا می گذرانند. انتخاب قطعه مناسب در ایجاد مکالمه و تنظیم احساس و احساس فضا بسیار موثر است. می توانید یک قطعه در مقیاس بزرگ یا یک دیوار بزرگ گالری را انتخاب کنید. بعضی اوقات باید بیرون از کادر فکر کنید. لازم نیست تابلو دو یا چند تکه باشد می تواند یک ست کامل 6 یا 7 تکه باشد

  • در اتاق خواب

در اتاق خواب تابلوهای شخصی را انتخاب کنید مانند عکس های خانوادگی یا عکس خودتان. کریسولو توصیه می کند که اگر می خواهید تابلو ها را گروهی نصب کنید از یک نمونه عکس استفاده کنید یا سیاه و سفید یا تمام رنگی.
اتاق خواب به عنوان یک گوشه خلوت ، مکانی برای استراحت است و آثار هنری باید منعکس کننده آن باشد. بهترین دیوارها برای تابلو در اتاق خواب دقیقاً بالای تخت یا روی دیوار مقابل تخت هستند. تابلوهای با مقیاس بزرگ  بهترین انتخاب هستند و باید در سطح چشم آویزان شوند. به دنبال تابلوهای انتزاعی با رنگ ها یا تن های آرامش بخش باشید. اگر اهل عکاسی هستید ، مناظر یا عکسهای غیر اشباع بهترین عملکرد را دارند.

  • در آشپزخانه

در آشپزخانه تابلو را جایی بگذارید که بوسیله آب یا گرما آسیب نبیند. بالای میز نهار خوری یا بالای اپن آن را بگذارید. کریسولو همچنین توصیه می کند که از گذاشتن تابلو های مربوط به اشپزی در آشپزخانه اجتناب کنید. می گوید ” دوست ندارم در آشپزخانه تابلوی مارچوبه ببینم. تابلوی انگور چینی با فرم های سنتی در آشپزخانه های سنتی کاربرد دارد. در آشپزخانه های مدرن سعی کنید از قاب های ضد زنگ با رنگ روشن استفاده کنید.  

انتخاب تابلو دکوراتیو بر اساس اندازه            

حالا برای این که به طور کاربردی مطالب را بیان کنیم باید اضافه کنیم ، نکته ای که هنگام انتخاب تابلو دکوراتیو باید به خاطر بسپارید  اندازه دیوار خالی یا فضای موجود شماست. دیوار شما فقط منتظر یک عکس ، تصویر طراحی شده و  یا نقاشی زیبا  است ، اما اگر اندازه ها اشتباه باشند، تعادل اتاق را کاملا از بین می برد.

با در نظر گرفتن اندازه به جستجوی خود بپردازید، به شما این امکان را می دهد که گزینه ها را به راحتی فیلتر کنید. همچنین مهم است که شما قبل از خرید محل نصب را در نظر بگیرید ، زیرا این امر در اندازه مورد نظر شما تأثیرگذار است. آیا قطعه شما مستقیماً به دیوار آویزان خواهد شد یا اینکه تصور می کنید آن را در بالای سطحی مانند بوفه یا میز قرار دهید؟

اگر می خواهید یک اتاق کامل را با چندین قطعه هنری تزئین کنید ، اندازه همچنان یک مسئله مهم است. با تابلو های بزرگتر شروع کنید و به سمت کوچکترهابروید و هرگونه خلأ را  پر کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک اثر هنری بزرگ در بالای مبل خود داشته باشید ، ابتدا با همین کار شروع کنید ، زیرا این اولین چیزی است که مردم می بینند. با شروع جمع کردن فضای خود ، تابلو های کوچکی که انتخاب می کنید به سرعت جمع می شوند و به زودی خانه شما با طرح هایی که دوست دارید تزئین می شود

برای در درک بهتر مقیاس ، در اینجا چند اندازه تابلوهای هنری رایج آورده شده است که به انتخاب شما کمک میکند:

بیش از حد بزرگ: طول 1 متر یا بزرگتر ، قطعات هنری بیش از اندازه به عنوان نقطه کانونی یک اتاق عمل می کنند. آنها اگر در بالای یک مبلمان به همان اندازه بزرگ مانند کاناپه ، تخت یا میز ناهار خوری قرار بگیرند، خیره کننده به نظر می رسند .

بزرگ: با یک قاب که طول آن بین 70 تا 100 سانتی متر است ، قطعات بزرگ هنری دیوارها باعث می شوند که به عنوان قطعه ای خارق العاده برای یک سطح ساده قرار بگیرند ، یا می توانند به عنوان قطعه کلیدی در یک دیوار شلوغ عمل کنند.

متوسط: تابلوهای هنری با اندازه متوسط تقریباً 40 تا 70 سانتی متر طول دارد و شاید متنوع ترین اندازه باشد. دو عدد را به دیوار یک گالری اضافه کنید ، یا اجازه دهید یک قطعه به تنهایی در یک اتاق کم اهمیت صحبت کند.

کوچک: قاب های کوچک به طور معمول 20 تا 30 سانتی متر طول دارند. دو تا شش قطعه کوچک از تابلوهای دیواری را برای یک اثر پویا ترکیب کنید.

مینی: بالاخره نوبت به کوچکترین عضو گروه - مینی فریم رسید! ابعاد چاپهای کمتر از 20 سانتی متر ، هنگام قرار گرفتن در کنار هم ، به بهترین شکل به نظر می رسند.

سرانجام ، برای کسانی که براساس اندازه خرید می کنند ، چند نکته برجسته در اختیار شما قرار می دهیم تا در طی جستجوی خود به خاطر بسپارید.

1.ارتفاع مهم است - هنر دیوار را حداقل 15 سانتی متر ، بالای لبه مبلمان خود نگه دارید. هنگام قرار دادن هنر خود ، ارتفاع سقف و نسبت اتاق را نیز در نظر بگیرید.

2.این انتخاب را به صورت گروهی در نظر بگیرید - به جای تلاش برای پر کردن فضای بزرگ با تابلو  کوچک ، قطعات هنری کوچک را با هم گروه  و در همان طرح رنگی به خوبی مکمل یکدیگر، کنید.

3.در صورت شک ، ست بخرید! ست ها و مجموعه های هنری دیواری به همین دلیل مهم هستند ، بنابراین اگر در انتخاب تابلو های مختلف مردد هستید  چرا چند قطعه را یک باره نمی گیرید؟ اینها نه تنها برای مکانهای خاصی طراحی شده اند بلکه از فضا به خوبی استفاده می کنند ، همچنین بسیار موثر و شیک به نظر می رسند

4.تابلو ها با دیگر لوازم و دکور دست به دست هم می دهند تا داستانی دیداری را خلق کنند. مطمئن شوید که قاب ها و قفسه ها با هم هماهنگ هستند. کریسولو می گوید که تابلو ها را در جلو قفسه کتاب نصب کنید، پایه ها خود جزئی از دکوراسیون می شوند.در صورتی که چند تابلو بر روی دیوار نصب می کنید که دارای اندازه های قاب متفاوتی هستند، می توانید تابلوهای بزرگتر را وسط قرار دهید.

اگر اندازه مورد نظر شما نیست ، تمرکز اصلی بیشتر تصمیمات مربوط به طراحی داخلی چطور است ؟  بله ، سبک و استایل

 خانه شما احتمالاً از قبل سبک و دیدگاه مشخصی دارد ، بنابراین هنگام انتخاب تابلوهای دکوراتیو ، این مورد را بسنجید و تعیین کنید که خرید جدید شما به چه شکلی در فضای شما جای می گیرد.

تابلو دکوراتیوی که انتخاب می کنید می تواند سبک خانه شما را ترمیم و اصلاح کند ، بنابراین هوشمندانه انتخاب کنید! از چاپهای انتزاعی گرفته تا عکسبرداری از طبیعت آرامش بخش یا نقاشی های مینیمالیستی و خنثی ، چیزی برای همه وجود دارد که می توانید همه این موارد را از بین طرح های انبوه آتریسا گالری انتخاب کنید.

در اینجا چند نکته برتر برای مطابقت با سبک و انتخاب هنر دیوار شما آورده شده است.

احساسی را که خانه شما ایجاد می کند (یا شاید احساسی را که می خواهید آن را برانگیزد) در نظر بگیرید و تابلویی پیدا کنید که منعکس کننده آن باشد. آیا واقعاً وقتی در وسط یک شهر شلوغ و پر استرس قرار دارید دوست دارید، احساس کنید کنارساحل هستید؟ به احتمال زیاد گزینه های طراحی شما به شما کمک می کند تا آرامش داشته باشید ، نه انرژی. این را در تابلوی خود منعکس کنید تا همه چیز را به هم گره بزنید.

خانه های مدرن ممکن است از قطعات عکاسی سیاه و سفید بهره مند شوند ، در حالی که یک کلبه ساحلی ممکن است بیشتر مناسب یک تابلو بافت با رنگ های ساحلی باشد.

اگر در انتخاب شک دارید ، تغییر قاب بهترین دوست شما است. اگر قطعه ای را انتخاب کرده اید و احساس میکنید چیزی کم دارد ، شاید با تغییر دادن مجدد آن دیدگاه شما تغییر کند.

اندازه تصویر را همچنان در نظر داشته باشید. این موضوع به همان اندازه مهم است ، بنابراین حتما مقیاس  تابلویی را که انتخاب می کنید و همچنین سبک کلی آن را در نظر بگیرید

انتخاب تابلو دکوراتیو بر اساس رنگ تابلو ها

تاکتیک معمول دیگری که برای انتخاب هنرهای دیواری استفاده می شود یافتن تابلوهایی است که با طرح های رنگی موجود در خانه شما همخوانی داشته باشد. اگرچه نمی گوییم دوستداران طراحی خنثی و مینیمالیستی باید در هر تابلو هنری دقیقاً آن احساسات را منعکس کنند ، اما این یک نقطه پرش خوب برای یافتن چیزی است که دوست دارید و کاملاً در یک فضا جای می گیرد.

برای انتخاب تابلو دکوراتیو از طریق رنگ ، دو روش عمده وجود دارد که روش اول استفاده از رنگ های آکسان است. یکی دو رنگ را که از قبل در اتاق وجود دارد انتخاب کنید و اجازه دهید شما را به سمت آن تابلویی را که در نظردارید، هدایت کند. این باعث ایجاد ثبات و به نوبه خود نتیجه ای منسجم ، پیچیده و امروزی می شود. با سایه ها و تنالیته  این رنگ ها بازی کنید تا عمق تصویر را افزایش دهید بدون اینکه از پالت رنگی وسایل خود فاصله بگیرید.

به عنوان مثال ، اگر خانه شما عمدتا خنثی است و دارای برخی از رنگهای تیره آجری با تِم کمی سرخ است ، این کار را انجام دهید و در اشکال مختلف آن - روشن ، تاریک  غیره با آن بازی کنید. اگر قبلاً یک قطعه هنری  چشمگیر در اتاق دارید ، می توانید این موضوع را در تابلوی دکوراتیو  خود نشان دهید ، مانند رگه هایی از رنگ سبز زیتونی درتابلویی که در یک اتاق نشیمن با یک مبل سبز زیتونی قرار داده شده است

مفهوم دیگر انتخاب تابلوی دکوراتیو بر اساس رنگ ، پررنگ بودن اما به طور منطقی است. رنگ موجود و برجسته تراتاق را انتخاب کنید و آن را به رنگ دیوار با سایه ها و تن های مختلف یا با رنگ های مشابه که روی چرخ رنگ مکمل هستند ترجمه کنید. تابلوهای دیواری شاید تنها لوازم دکوراتیو منزل باشد که می توانید واقعاً رنگهای تند و روشن را انتخاب کنید 

فراموش نکنید که از طریق چندین مورد رنگ جدیدی را وارد اتاق کنید. اگر از افزودن سایه جدید پررنگ به اتاق خود هیجان زده هستید ، مهم است که رنگ با وجود دو یا سه مورد اضافی در آن فضای ، "متعادل و معقول" باشد. تکرار رنگ ها تأثیر و تمی ایجاد می کند که نادیده گرفتن آن غیرممکن است

علاوه بر این موارد نکات زیر نیز در این باره به شما کمک میکند:

  • با توجه به رنگ‌های آبی و خاکستری حاکم بر فضای اتاق، اگر مایل هستید کمی حال و هوای شادی و سرزندگی به اتاقتان بدهید، پیشنهاد می کنم از تابلوهایی با تم رنگی زرد، نارنجی و قرمز استفاده کنید 
  • اما اگرترجیح می دهید رسمیت بیشتری بر فضای اتاقتان حاکم باشد، ترکیب خنثی اما قدرتمند سیاه و سفید، گزینه ی خوبی می تواند باشد.
  • تنوع رنگ و لعاب بیشتر را اغلب در سمت چپ قرار می دهند.

انتخاب تابلو دکوراتیو بر اساس تم خانه

همه ما درباره سبک های داخلی چیزهایی شنیده ایم و احتمالاً یکی از آنها را متناسب با خانه خود انتخاب کرده ایم. اما ، اینها درتقریبا در تمام بخش های طراحی داخلی شما ، از جمله انتخاب تابلو دیواری ، نقش مهمی دارند زیرا تمی مشخص را تعیین می کنند. تم خانه شما تعیین می کند که کدام تابلو متناسب باشد و کدام یک مانند انگشت شست پا برجسته باشد ، بنابراین مهمترین نکته ای است که باید هنگام خرید یک تابلو جدید در نظر بگیرید.

تابلوهای هنری جدید خود را بر اساس تم خانه یا اتاق خود تهیه و انتخاب کنید ، هر سبک تأثیرات خود را نشان می دهد و در قطعات مختلف لوازم خانگی آشکار می شود ، بنابراین این احتمال وجود دارد که وقتی به سبک خانه خود فکر می کنید ، احتمالاً می توانید چند انتخاب هنری را که نشان دهنده آن است ، به ذهن بسپارید.

به عنوان مثال ، در یک خانه ساحلی مناسب آثار هنری روشن و معاصر نیست ، اما در عوض ، عناصر سبک ، خنثی یا سفید را با لمس رنگ های خنک مانند آبی و سبز ترجیح می دهید تابلوی شما باید نمایانگر ظاهر و حسی باشد که به عنوان بخشی از تم ساحلی ایجاد کرده اید. شما ممکن است سفیدی ، کرم و بژ با بافت زیاد ، عکاسی ساحلی و قاب های سفید پشت ماسه ای را انتخاب کنید.

از طرف دیگر ، هیچ یک از اینها در خانه مدرن صدق نمی کند ، درست است؟ با رنگهای جسورانه تر ، قاب تیره و اشکال متمایز ، خانه های مدرن احساس کاملا متفاوتی را ایجاد می کنند.

در مجموع ، تابلو دکوراتیو مناسب می تواند تفاوت فاحشی در خانه شما ایجاد کند و تمی را برای فضای شما تعیین می کند ، هر احساسی را که می خواهید در آن ایجاد کنید تقویت می کند و سبک منحصر به فرد خود را برقرار می کند.  همچنین تعریف ، بعد و عمق را به یک اتاق اضافه می کند ، و به شما امکان می دهد با رنگ های مختلف یا بافت های مختلف بازی کنید.

مهم نیست که چگونه فرآیند یافتن تابلو دکوراتیو را انتخاب کنید ، لازم نیست که یک انتخاب دشوار باشد - و به یاد داشته باشید ، اگر آن را دوست ندارید ، لیاقت آن مکان مورد پسند در خانه شما را ندارد. آن را منسجم نگه دارید ، از آن لذت ببرید و اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد. اگر نمی توانید این کار را با تابلو دکوراتیو خود انجام دهید ، پس چه زمانی می توانید؟

آتریسا گالری طیف گسترده ای از تابلوهای دکوراتیو را ارائه می دهد ، از جمله تابلو های مستقل و تک و ست و مجموعه هایی در اندازه ها و سبک های مختلف.

 همین امروز جلوه زیبایی را به خانه خود تحویل دهید و با حمل و نقل در سراسر ایران تابلو دکوراتیو جدید خود را خریداری کنید. 

قبل از اینکه روی «افزودن به سبد خرید» کلیک کنید ، با کلیک روی اینجااز خدمات طراحی و مشاوره مجازی ما استفاده کنید با سلیقه خودتان تابلو هارا بچینید.